Udeležba na 5. Memorialu Borisa Zavrtanika

10313342_292786844220408_3852672480785754531_nDanes so se tri naše ekipe udeležile tekmovanja v spomina na Borisa Zavrtanika, ki je letos potekalo na terenu PGD Movraž.

Ekipa članic (Karin, Špela, Urška) je dosegla 4. mesto med 9. ženskimi ekipami.

Člani so sodelovali z dvema ekipama. Prva ekipa (Klemen, Rene, Sašo ) je dosegla 14., druga ekipa (Aleksander, Devit, Rok) pa 10. mesto od 18 ekip.

Na vrh lestvice sta se v obeh kategorijah postavili ekipi PGD Movraž.

Letošnjo preizkušnjo je zaznamoval predvsem divji teren po katerem so morali tekmovalci voziti in posledično blatno umazana vozila. Poleg lokalnih ekip so se nam pridružile tudi ekipe iz Šempetra in Ilirske Bistrice.

Preizkušnje so bile podobne kot prejšnja leta:
KT1 (kontrolna točka 1): Polnjenje vedrovke(brentače) z vodo in zbijanje tarče
KT2: Postavitev napadalne linije z dihalnim aparatom.
KT3: Vaja presenečenja: Vsi trije tekmovalci so se morali istočasno zavrteti 5x okoli kola (glava na vrhu) in se skupaj na paru smuči podati na “slalom” okoli kolov.
KT4: Zvijanje cevi in ciljanje tarče (polnjenje z vodo)
KT5: Prva pomoč – imobilizacija ponesrečenca z zlomljeno nogo (do 3 min) in reševanje izpita s tremi vprašanji(1min).

Vzdušje je bilo prijetno, sojenje korektno ter preizkušnja ravno zahtevna.